Warning: Undefined array key "bg" in /data/1/5/15c5538c-3e35-4251-bedb-1401943ea0e6/tichelmann.sk/web/wp-content/plugins/dracula-dark-mode-premium/includes/class-enqueue.php on line 428
ob - Tichelmann Skip to main content

OBALY

LDPE FÓLIA

LDPE fólia sa vyrába sa vo forme hadice, polohadice, záložkovej hadice a plochej fólia so šírkou od 150 do 2750 mm. Hrúbka 18 – 200 my. Môže byť teplom zmrštiteľná fólia alebo nezmrštiteľná. Pri tepelnej úprave zmrštiteľnej fólie dochádza k priľnutiu fólie k tovaru.


Zmrštiteľná LDPE fólia sa používa na balenie tovaru v rôznych priemyselných odvetviach, v potravinárskom priemysle napríklad na balenie minerálnych vôd. Jej výhody sú najmä vysoká pevnosť a takmer úplná transparentnosť.

HDPE FÓLIA

HDPE (High density polyethylene) je jednovrstvová fólia z lineárneho vysokohustotného polyetylénu. Je chemicky odolná, bez zápachu, netoxická a recyklovateľná. Má minimálnu priepustnosť vodných pár a pachov.

HDPE fólia sa používa na balenie širokospektrálneho druhu tovarov, nakoľko chráni výrobky pred prachom alebo vodou. Štandardne sa dodáva v transparentnom prevedení, ale na požiadavky zákazníka je možné dodať aj vo farebnej verzii. Tá sa využíva najmä na účely ak treba zabrániť nežiadúcemu slnečnému žiareniu alebo z vizuálneho hľadiska.

HDPE fólie

BUBLINKOVÁ FÓLIA

Bublinková fólia, dvoj alebo trojvrstvová, je nenáročný a flexibilný obal, slúži najmä na tlmenie nárazov a vyplnenie priestoru, čím zabraňuje voľnému pohybu tovaru. Ideálny na balenie ľahko poškoditeľných povrchov, a vďaka antistatickej verzii, aj na elektrotechniku.

Dodávame v šírke od 50 cm do 200 cm, s hrúbkou 40 až 100 my. Balíky s bublinkovou fóliou majú štandardne návin 100 alebo 150 m. Možnosť aj potlače, dodať vieme aj 3 vrstvovú bublinkovú fóliu.

PENOVÁ FÓLIA

Penová fólia sa používa na balenie tovarov s povrchom citlivým na poškriabanie a iné mechanické poškodenie. Používa sa aj ako výplň kartónov. Svoje použitie penová fólia nachádza v širokom okruhu priemyselných odvetví.

Dodávame v štandardných šírkach od 100 cm do 200 cm v hrúbke od 0,8 mm do 60 mm. Aj vo forme balíkov alebo prírezov.

VRECIA, VRECKÁ, OBÁLKY

Plastové vrecia a vrecká sú nenahraditeľnými pomocníkmi pri balení a skladovaní rôznych materiálov a tovarov. Použitie je nielen v domácností, kancelárií a obchodoch, ale aj veľkých spoločnostiach, ktoré využívajú vrecia na špecifické účely, ako napríklad balenie potravín,  balenie tovaru na prepravu, súčiastok, či balenie celých paliet.

Spoločnosť Tichelmann s.r.o. prevádzkuje výrobu z materiálov LDPE (Low-density polyethylene), MDPE( Medium Density PolyEthylene)   a HDPE High density polyethylene ).

Sme schopní vyrobiť vrecia v širokej škále rozmerov v šírkach 150mm až 1700mm a dĺžkach až do 4000mm. Samozrejmosťou je ponuka rôznych farieb a hrúbok.

Vrecia a vrecká ponúkame balené na rolkách ako aj voľne ložené. Vždy podľa požiadaviek zákazníka.

Ponúkame aj vrecká a vrecia z penového polyetylénu a vrecká z bublinkovej fólie.

Výrobu z recyklovaného LDPE prispievame k ekologickejšiemu prostrediu a znižovaniu nákladov.

Možnosti výroby:

Rozmer:
Šírka: od 150mm do 1700mm
Dĺžka: neobmedzene
Hrúbka: do 250MY
Záložky –  áno
Material: LDPE, Recyklát, PE pena, Bublinková PE fólia

OBALY Z KARTÓNU A LEPENKY

Kartónové krabice, obaly z vlnitej a hladkej lepenky slúžia na skompletizovanie a zabalenie tovaru, ktorý nemusí byť prepravovaný na paletách. Parametre lepenky, typ vlnky, gramáž a hrúbku, perforované alebo s potlačou, dokážeme presne zacieliť na charakter baleného tovaru a požiadavky zákazníka.

OBALOVÉ PRÍSLUŠENSTVO

LEPIACE PÁSKY

Samolepiace pásky s PP nosičom – vďaka polypropylénovému nosiču majú dobrú pružnosť, sú odolné voči UV žiareniu a majú dlhú životnosť. Využívajú sa na páskovanie kartónov, vo výrobných procesoch, ale aj pri konečnom balení. Sú dodávané v troch kvalitách lepidla:

solvent 826 – lepidlo na báze prírodnej gumy, vyznačuje sa silnou priľnavosťou k rozličným povrchom, má pevné upevnenie avšak obmedzenú životnosť.

hot-melt 831 – lepidlo na báze syntetickej gumy bez rozpúšťadiel, má obmedzenú tepelnú odolnosť a je ľahko rozpoznateľné vďaka hlučnému odvíjaniu

akryl 801 – akrylátové lepidlo, bez rozpúšťadla, disponuje dobrou tepelnou odolnosťou, tak ako aj odolnosťou voči UV žiareniu – nezožltne a má dobrú źivotnosť

Lepiace pásky s potlačou – získate nielen nástroj na balenie a uzatváranie kartónov, ale aj označenie tovaru a šikovnú reklamu svojej spoločnosti.

Krepové lepiace pásky – slúžia na ochranu pred znečistením povrchov, nezanechávajú stopy lepidla. Sú nevyhnutným nástrojom v stavebníctve, pri maliarskych a lakyrnických prácach.

Obojstranné lepiace pásky – obojstranné lepiace nazývané aj kobercové pásky. Dodávajú sa v 2 typoch: obojstranná lepiaca páska s PP nosičom bez textilu a obojstranná lepiaca páska s textilom. Nezanechávajú zvyšky lepidla po odstránení.

Iné lepiace pásky – Farebné, Papierové, Hliníkové, Filamentárne, flexTAPE lepiace pásky

VIAZACIE PÁSKY

Viazacie pásky sa používajú na zaistenie tovaru na palete. Určené na ručné aj strojové páskovanie. Používajú sa na zväzovanie tlače, väčších krabíc ale aj jednotlivých produktov na paletách. Pásky sa upevňujú kovovými alebo plastovými viazacími sponami, prípadne sa zvaria teplom.

Dostupné sú 4 typy:

PP (polypropylénové) viazacie pásky
PES viazacie pásky
PET (polyesterové) viazacie pásky
Oceľová viazacia páska (na balenie ťažkých a mohutných tovarov)

Viazacie spony sú nevyhnutným doplnkom k viazacím páskam:
Plastové spony – na ručné viazanie pások
Plechové spony – na viazanie páskovačmi, profil “U” alebo “C”
Drátené spony – B4-B8, na viazanie napínačmi

OSTATNÉ PRÍSLUŠENSTVO

OCHRANNÉ ROHY A HRANY

OBJEDNAŤ PRODUKT

BALIACI PAPIER

OBJEDNAŤ PRODUKT

OBALOVÁ TECHNIKA

Obalová technika pre viazacie pásky – napínač viazacej pásky, používa sa na viazanie PES pások drátenými sponami

Odvíjače na stretch fóliu, ktoré slúžia ako držiaky pri manipulácii s fóliou a baleným tovarom

Odvíjače na ocelové pásky pre bezpečnú prácu s ťažkými kotúčmi

Páskovače, ideálne pri uzatváraní krabíc a manipulácii s lepiacimi páskami

Páskovač XL 10/13/16 – používa sa na viazanie PP a PET pások plechovými sponami

Komplexné baliace stroje na balenie strojnou stretch fóliou patria medzi naše TOP obalové technológie. Správne nastavené intervaly ovinovania, predopnutia  a výšky dokážu optimalizovať spotrebu fólie, čím zároveň efektívne šetríme náklady firmy.